Nöroloji

Hekim Yıllık Eğitim Planları 2017 

Hekim Yıllık Eğitim Planları 2018 

 

BAKIRKÖY DR. SADİ KONUK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ NÖROLOJİ KLİNİĞİ 

Nöroloji Kliniği, 2007 yılında Uzm. Dr. Vildan Yayla’nın Şef Vekili olarak atanması ile eğitim kliniği olarak aktif hale gelmiş ve ilk asistanlarını almıştır. Sekiz yatak ile yataklı servis himetlerini yürütmekteyken, yeni hastane binasının tamamlanması (2013 yılı) ile 22 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Nörolojik Yoğun Bakım Ünitesi 2014 yılı başında açılmış olup 9 yatak ile 3. Basamak düzeyinde hizmet vermektedir.

Hastane merkez binasında 4, Bahçelievler Semt polikliniğinde 2 olmak üzere toplam 6 genel poliklinik yanısıra haftada birer gün özel dal poliklinikleri (İnme, Demans, Hareket Bozuklukları, Multipl Skleroz, Epilepsi, Kas Hastalıkları, Uyku Bozuklukları ve Nörootoloji-Nörooftalmoloji) yapılmaktadır. Yine haftanın her günü Sağlık Kurulu polikliniklerinde hizmet sürdürülmektedir .

Sağlık Bakanlığı tarafından “Kas Hastalıkları Merkezi” olarak onaylanmıştır. İnme Merkezi olarak hizmet vermektedir.

Mevcut 2 EEG, 2 EMG cihazı ile yılda 5000 üzerinde inceleme gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 1 uzun süreli video-EEG monitorizasyon, 1 Transkranial Manyetik Stimulasyon ve 1 Transkranial Doppler cihazları ile gerekli incelemeler sürdürülmektedir.

Klinikte görevli eğitim sorumlusu, başasistan ve uzman doktorlar “Eğitici Eğitimi” kurslarına katılmış olup Stratejik Eğitim Planlaması çerçevesinde Nöroloji asistan eğitimi devam etmektedir.

 Görev yapmakta olan doktorlarımız:

Eğitim ve İdari Sorumlu: Doç. Dr. Vildan A. YAYLA

Başasistan: Uzm. Dr. Murat ÇABALAR

Başasistan: Uzm. Dr. Sultan ÇAĞIRICI

Başasistan: Uzm. Dr. Hülya ERTAŞOĞLU TOYDEMİR

Uzm. Dr. Dilek BOZKURT

Uzm. Dr. Nejla SÖZER-TOPÇUOĞLU

Uzm. Dr. Hacı Ali ERDOĞAN

Uzm. Dr. Hayriye ÖRNEK

Uzm. Dr. Fatoş DAĞDELEN

Uzm. Dr. Ülkü HOŞ-DÜBÜŞ

Uzm. Dr. Esra DİNÇ POLAT

Uzm. Dr. Burcu ALICI

Uzm. Dr. Işıl GENÇDAL

Klinik Nörofizyoloji Yandal Uzm. Dr. Metin MERCAN

Asist. Dr. Büşra YURTSEVER

Asist. Dr. Filiz AZMAN

Asist. Dr. Arsida BAJRAMİ

Asist. Dr. Kamer TANDOĞAN

Asist. Dr. Anıl ÖZKAYA

Asist. Dr. Elif DEMİR

Asist. Dr. Beyza ARSLAN

Asist. Dr. İbrahim ACIR

Asist. Dr. Aygül RASULOVA

Asist. Dr. Damla ÇETİNKAYA

Asist. Dr. Binnur KARABIYIK

Asist. Dr. Nilay TAŞDEMİR

 

 

            Doç. Dr. Vildan Yayla Özgeçmiş

 2007 yılında hastanemizde göreve başlamış olup halen Nöroloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak çalışmaktadır.

            1959 yılında Eskişehir’de doğdu. 1977 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olup, 1983 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladı. 1983-1985 yılları arasında Kütahya-Tavşanlı’da mecburi hizmet yaptı. Nöroloji ihtisasını 1985-1991 yılları arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda tamamladı. 1992-1998 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 1996 yılında 3 ay süreyle Hollanda’da Erasmus Üniversitesi Elektrofizyoloji Laboratuarında çalıştı.1998 yılında İstanbul Polis Hastanesinde çalıştı. 1999-2007 yılları arasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniğinde Şef Yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 yılında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniğini kurdu, halen Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak çalışmaktadır. 2004 yılında İ.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Nörolojik Bilimler Enstitüsü Elektrodiagnostik Nöroloji yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında yeni ihdas edilen Klinik Nörofizyoloji Yandalı’nda uzmanlığa hak kazandı ve aynı yıl Doçent oldu.2011-2014 yılları arasında Türkiye EEG-EMG Derneği İstanbul Şubesi Başkanlığı görevini yaptı. 2014 yılından beri Türkiye EEG-EMG Derneği yönetim kurulunda görev yapmaktadır.Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 50’nin üzerinde eseri bulunmaktadır. Evli olup bir çocuğu vardır.