Çocuk Acil Servisi Açılış Töreni Gerçekleşti

Beşiktaş 2023 Derneği tarafından yaptırılan Çocuk Acil Servisi Açılış töreni gerçekleşti

Birliğimize bağlı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenilenen “Çocuk Acil Servisi” 11 Mayıs 2017 tarihinde yapılan bir törenle açıldı.

Açılış konuşmasını, Bakırköy 2023 Derneği 2. Başkanı olan Fatih AVŞAR yaptı. AVŞAR konuşmasında; “Bizler Beşiktaşlı olarak sadece bir futbol kulübü değiliz. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine, önemli imzalar atan bir kulüp olma yolundayız. Değerli başkanımızın önderliğinde, arkadaşlarımızın ve Beşiktaş taraftarının verdiği güçle bundan sonraki projelere de inşallah hep birlikte imza atacağız. Bu daha çok çocuklara yönelik yapılan bir projedir. Bundan sonra da hastane yöneticilerinin yardım talepleri olursa insanlarımızın ve bilhassa çocuklarımızın yanında olmayı arzu etmekteyiz. Herkese katıldığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından Klinik Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Nevin HATİPOĞLU; “Çocuklar bugünün yarını, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim, spor, eğlence ve beslenme alışkanlıklarının çok iyi düzenlemek zorundayız. Bütün çocukların hastalıkları acildir, onları suratla tedavi edebileceğimiz içinde modern cihazları barındıran imkânları yaratmak zorundayız. Ülkemizin güzide spor kulübü Beşiktaş’ın taraftar derneği Beşiktaş 2023 Derneği Acil Çocuk Servisimizi üretilmesinde ve iyileştirilmesinde önemli bir katkı sunduğu için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” Diyen HATİPOĞLU, Beşiktaş’ın gönüllerde şampiyon olduğunu belirtti.

Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. Semih KORKUT konuşmasında; “Ben, Acil Tıp Uzmanıyım normalde acil denildiğinde ilk akla gelen yetişkin acildir. Çocuk acil çok akla gelmez. İlk önce Çocuk Acili hatırlayıp bu yeniliği bize kattığınız için Beşiktaş 2023 Derneğine çok teşekkür ederim.” Diyerek aynı zaman da yapılan projeden dolayı mutluluğunu bildirdi. Konuşmasının ardından Beşiktaş 2023 Derneği Başkanı Adnan ELÖNÜ’ye teşekkür plaketi takdim etti.

Beşiktaş 2023 Derneği Başkanı Adnan ELÖNÜ ise konuşmasında; Bugün Beşiktaş 2023 Derneği olarak gerçekten çok güzel bir işe imzamızı attık. Bundan sonra da projelerimiz devam edecektir. Buraya katılan ve derneğimizin projesine destek olan önce dernek üyelerimize ve diğer misafirlere çok teşekkür ederim.” dedi.

Bakırköy Kaymakamı Adem ÖZTÜRK ise konuşmasında bir Beşiktaşlı olarak törende bulunmaktan çok mutlu olduğunu bildirdi. Beşiktaş yönetimine ve derneğe teşekkürlerini iletti.

Son olarak, Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Fikret ORMAN öncelikle tüm hemşirelerin hemşireler gününü kutlayarak konuşmasına başladı. ORMAN, “Beşiktaş 2023 Derneği’ne yapmış oldukları bu çalışma için teşekkür ediyorum. Beşiktaş büyük olacaksa her yerde olmalı. Esas işimiz spor. Amacımız sporun güzelliklerini ortaya koymak. Sahada gösterdiğimiz üslup herkese örnek olacak seviyede. Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütüyüz. Beşiktaş dernekleri bütün kıtalarda faaliyet gösteriyor. Beşiktaş her zaman iyilikleri ortaya koyar bir camiadır.” dedi.

Açılışta, Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH’de tedavi gören koyu Beşiktaşlı olan lösemi hastası bir çocuk hasta Beşiktaş Başkanı Fikret ORMAN ile tanıştı.

Fikret Orman, konuşmasını tamamladıktan sonra Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH’de tedavi gören koyu Beşiktaşlı, lösemi hastası bir çocuk hastamızla tanıştı. Ardından alkışlar eşliğinde kurdeleyi keserek servisi gezdi. Serviste yatan çocuk hastalara Beşiktaş forması dağıtıldı.

Beşiktaş 2023 Derneği öncülüğünde yenileme çalışmaları sonrası 80 metrekarelik çocuk acil servisi 280 metrekareye çıkarıldı ve yatak kapasitesi ikiden on sekize yükseltildi.


Açılışa; Bakırköy Kaymakamımız Sayın Adem ÖZTÜRK, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. Semih KORKUT, Mali Hizmetler Başkanımız Av. Muhlis EREN, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Süheyla APAYDIN, Klinik Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Nevin HATİPOĞLU, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fikret ORMAN, Beşiktaş 2023 Derneği Başkanı Adnan ELÖNÜ, Beşiktaş 2023 Derneği 2. Başkanı Fatih AVŞAR, Beşiktaş 2023 Derneği yönetim üyeleri, Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Yöneticileri ve bir çok sağlık çalışanı katıldı.